Plaka Tanıma Sistemleri
/ ÇÖZÜMLERİMİZ / Plaka Tanıma Sistemleri
Bilgisayarsız plaka tanıma sistemi
Bilgisayarsız plaka tanıma sistemi

Plaka tanıma sistemlerini kurarak kameraların yakaladığı görüntülerdeki araçların plaka bilgilerini tespit ederek yapılan ayarlamalara göre güvenlik sistemlerinin çalışmasını sağlıyoruz. Plaka tanıma sistemleri kamera görüntü kapsamı alanına giren araçların plaka bölgesini tespit etmekte ve plaka üzerinde bulunan karakterleri görüntü işleme yöntemi ile okumaktadır.

Plaka tanıma sistemlerini, Kayserideki iş yeri otopark girişleri ile site otopark girişleri için uyguluyoruz. Bu uygulama ile size ait olan otoparka yabancı araçların girmesi önlenmiş olmakta, sizler otoparka yaklaştığınızda kameralar aracınızın plakasını algılayarak kapının açılmasını sağlayacak ve sizi kapıda bekletmeden içeriye girmenizi sağlayacaktır.

Plaka Tanımı Sistemlerinin Kullanımı

Proton Otomasyondan talep edilen plaka tanıma sistemleri site otopark girişleri için yapılırken, aynı zamanda kamu kurumları tarafından güvenlik amacıyla da talep edilmektedir. Genellikle çalıntı ya da çeşitli nedenlerle aranmakta olan araçları tespit etmek amacıyla, otoyol, köprüler, şehir giriş ve çıkışları, gişeler gibi yerlere kurulumlar yapıyoruz. Ayrıca birçok yerde insan gücü gereksinimini azaltmak için otopark, site girişi gibi yerlerde giriş kontrolü sağlanabilmesi için plaka tanıma sisteminin kurulumunun yapılması bizden istenmektedir.

Plaka Tanımı Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Proton güvenlik sistemleri firması olarak hizmetlerimizi tüm sektörlere veriyoruz. Plaka tanıma sistemlerinin kullanım alanları olan, şehir giriş çıkış noktaları, kontrollü geçiş noktaları, gişeler, köprüler, sınır kapıları, nizamiyeler, siteler, otoparklar, alışveriş merkezleri, terminaller, fabrikalar, üniversiteler, hastane ve okullar gibi tüm yerlere kurulumları profesyonel elemanlarımız ile yapıyoruz. Kullanım alanının durumuna göre keşif ve projelendirme yaptıktan sonra en iyi özelliklere sahip kamera sistemleri ile birlikte kurulum işlemlerine başlıyoruz.

Faydaları

Plaka tanıma sistemlerinin kurulumunu yaptığımız noktalarda kullanıcılarına çok sayıda fayda sağlamaktadır. Sağlamış olduğu faydaları kullanım yerlerine göre değerlendirirsek otoyollar için, şehir güvenliğini sağlama, giriş çıkışları kontrol altında tutma, geçiş yapan tüm araç plakalarını hızlı sorgulama yaparak takibini sağlamak, araç geçiş yoğunluk ölçümlerinin daha doğru yapılmasını sağlamaktadır. Otoyollarda trafik düzenlemelerinin kolay yapılmasını, akıllı trafik sistemlerini kurulmasını sağlama gibi faydaları vardır.

Kontrol noktaları için faydaları arasında, güvenli geçiş sağlama, trafik sıkışıklığını önleme, maliyetsiz işlem görme, sadece sisteme tanımlı olan araçlara kapıların açılması, kayıtlı olmayan araçların girişini önleme gibi çok sayıda faydası bulunmaktadır. Firmamız kurulum öncesinde bilgilendirme yaparak, farklı özelliklerdeki cihazların tanıtımını yapmaktadır.

Ürünlerimizin Özellikleri

Proton güvenlik sistemleri olarak Kayseri ve çevredeki müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunabilmek için plaka tanıma sistemlerinde, %100 yerli ve üstün özellikli ürünlerimizi kullanıyoruz. Ürünlerimizin algıladığı görüntüyü ortalama 7 milisaniye gibi bir sürede tanıma, hızlı giden araç plakalarını okuyabilme, araçların hız tespitini yapabilme özelliklerine sahiptir. Kullanım yerine göre plaka sorgulaması yapabilmekte, sisteme sınırsız sayıda plaka tanımlama yapılabilmektedir. Dikdörtgen ve kare şeklindeki tüm plakaları okuyabilmektedir. Müşterilerimizin isteklerini en üst seviyede karşılayabilmek için en kaliteli ve üstün özellikli cihazları kullanarak sistem kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Plaka Tanımı Kamerası

Hizmetlerimiz arasında yer alan plaka tanıma sistemlerinde, plaka tanıma kamera sistemini gömülü plaka tanıma sistemi olarak kuruyoruz. Hizmetlerimizi güvenilir ve uygun maliyet seçenekleri ile sunuyoruz. Plaka tanıma sisteminin çalışması için, ek bir donanıma, yazılıma ve bilgisayara gerek yoktur. Kurulumunu yaptığımız sistem ne gördüyse onu okur ve okuduğu görüntüyü analiz eder. Farklı ülkelere ait plakaları rahatlıkla okuyabilmektedir. Plaka tanıma sistemi kurulumlarını yaptıktan sonra yönetim yazılım uygulaması ile sistemi uzaktan kontrol etmenizi sağlıyoruz. Geçiş yapan ve yapmış olan araçları görebilir ve sorgulayabilirsiniz. Sisteme yasaklı plakaların tanımlanmasını yaparak, bu plakalar görüntülendiğinde alarm ile size uyarı vermektedir.

Gölge
© 2019 Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRONİK